Sullins Connector Solutions ACC15DRYS-S93
ACC15DRYS-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DRYS-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ACC15DRYS-S93.pdf
Availability of ACC15DRYS-S93
QUANTITY
ACC15DRYS-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DRYS-S93
Internal Part NumberEIS-ACC15DRYS-S93
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DRYS-S93
Related LinksACC15D, ACC15DRYS-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DRYS-S93 Details Description
Related parts for ACC15DRYS-S93
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 2POS OR datasheet.pdf
IC QUAD UART 64BYTE 48HVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESSUR 1-5V 0-100KPA NPN datasheet.pdf
IC PHOTO FULL BRIDE DR 28SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 15UF 35V JB 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(QUAD) PIN REC datasheet.pdf
AB 7C 7#12 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 250MW SOD123 datasheet.pdf