Sullins Connector Solutions ACC15DTMT-S189
ACC15DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACC15DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
ACC15DTMT-S189.pdf
Availability of ACC15DTMT-S189
QUANTITY
ACC15DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC15DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-ACC15DTMT-S189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC15DTMT-S189
Related LinksACC15DT, ACC15DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC15DTMT-S189 Details Description
Related parts for ACC15DTMT-S189
TVS DIODE 20.5VWM 42.8VC DO15 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 22POS datasheet.pdf
LED COB CCT 2700K 80CRI 24W SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 3.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf