Sullins Connector Solutions ACC17HEYH
ACC17HEYH picture photo
Mfg. Part Number
ACC17HEYH
Brief Description
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P
Datasheet Download
ACC17HEYH.pdf
Availability of ACC17HEYH
QUANTITY
ACC17HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC17HEYH
Internal Part NumberEIS-ACC17HEYH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions17
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC17HEYH
Related LinksACC1, ACC17HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC17HEYH Details Description
Related parts for ACC17HEYH
SIDACTOR BI 120V 250A DO214 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8-CH 3ST 16-TSSOP datasheet.pdf
OPTOCOUPLER SGL DARL OUT 8-SOIC datasheet.pdf
IC DRVR RCVR MULT RS-232 20-DIP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf