Sullins Connector Solutions ACC20DTKN-S328
ACC20DTKN-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACC20DTKN-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 40POS .100"
Datasheet Download
ACC20DTKN-S328.pdf
Availability of ACC20DTKN-S328
QUANTITY
ACC20DTKN-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC20DTKN-S328
Internal Part NumberEIS-ACC20DTKN-S328
Series-
PackagingTray
Number of Positions40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC20DTKN-S328
Related LinksACC20DT, ACC20DTKN-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC20DTKN-S328 Details Description
Related parts for ACC20DTKN-S328
ESD HANDLER 6X5-3/16X3-5/8 datasheet.pdf
RES 20 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100"VERT 30GLD datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH SCREEN 25-WLCSP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A 5SON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf