Sullins Connector Solutions ACC22DREH-S13
ACC22DREH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ACC22DREH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET
Datasheet Download
ACC22DREH-S13.pdf
Availability of ACC22DREH-S13
QUANTITY
ACC22DREH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC22DREH-S13
Internal Part NumberEIS-ACC22DREH-S13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC22DREH-S13
Related LinksACC22D, ACC22DREH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC22DREH-S13 Details Description
Related parts for ACC22DREH-S13
RES SMD 24 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC NETWORK CONTROLLER BGA-388-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 40W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1OF2 16SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf