Sullins Connector Solutions ACC22DTBI
ACC22DTBI picture photo
Mfg. Part Number
ACC22DTBI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .100"
Datasheet Download
ACC22DTBI.pdf
Availability of ACC22DTBI
QUANTITY
ACC22DTBI Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC22DTBI
Internal Part NumberEIS-ACC22DTBI
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC22DTBI
Related LinksACC2, ACC22DTBI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC22DTBI Details Description
Related parts for ACC22DTBI
IC LP SERIAL 16-BIT A/D 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV 6ULLGA datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN UMC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN EDGE .050 170POS DR TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf