Sullins Connector Solutions ACC25DTKN-S288
ACC25DTKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
ACC25DTKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100"
Datasheet Download
ACC25DTKN-S288.pdf
Availability of ACC25DTKN-S288
QUANTITY
ACC25DTKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC25DTKN-S288
Internal Part NumberEIS-ACC25DTKN-S288
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC25DTKN-S288
Related LinksACC25DT, ACC25DTKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC25DTKN-S288 Details Description
Related parts for ACC25DTKN-S288
CONN EDGECARD 48POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.5A 36 MOHM SMD datasheet.pdf