Sullins Connector Solutions ACC25HEYN
ACC25HEYN picture photo
Mfg. Part Number
ACC25HEYN
Brief Description
CONN EDGE .100 25POS HL LOW P
Datasheet Download
ACC25HEYN.pdf
Availability of ACC25HEYN
QUANTITY
ACC25HEYN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC25HEYN
Internal Part NumberEIS-ACC25HEYN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions25
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC25HEYN
Related LinksACC2, ACC25HEYN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC25HEYN Details Description
Related parts for ACC25HEYN
IC EEPROM 64KBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE D 33POS datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
LED ARRAY HOLDER MULTI datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.730" NYLON GREEN datasheet.pdf