Sullins Connector Solutions ACC30DPUH
ACC30DPUH picture photo
Mfg. Part Number
ACC30DPUH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100"
Datasheet Download
ACC30DPUH.pdf
Availability of ACC30DPUH
QUANTITY
ACC30DPUH Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC30DPUH
Internal Part NumberEIS-ACC30DPUH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC30DPUH
Related LinksACC3, ACC30DPUH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC30DPUH Details Description
Related parts for ACC30DPUH
CONN RCPT .100" 30PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40075-001 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48DIP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -55°C - 125°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5.08MM 7POS GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 970MA 219 MOHM SMD datasheet.pdf