Sullins Connector Solutions ACC43DTAH-S189
ACC43DTAH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACC43DTAH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 86POS .100"
Datasheet Download
ACC43DTAH-S189.pdf
Availability of ACC43DTAH-S189
QUANTITY
ACC43DTAH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC43DTAH-S189
Internal Part NumberEIS-ACC43DTAH-S189
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row43
Number of Positions86
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC43DTAH-S189
Related LinksACC43DT, ACC43DTAH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC43DTAH-S189 Details Description
Related parts for ACC43DTAH-S189
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS IPASS RT ANG SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 308 MOHM datasheet.pdf
HARDWARE HEX NUT 22MM AV SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 6.12K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 26POS TIN datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
MOD 1000-LX SINGLE-MODE 20KM SFP datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf