Sullins Connector Solutions ACC50DKAH-S1243
ACC50DKAH-S1243 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DKAH-S1243
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DKAH-S1243.pdf
Availability of ACC50DKAH-S1243
QUANTITY
ACC50DKAH-S1243 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DKAH-S1243
Internal Part NumberEIS-ACC50DKAH-S1243
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DKAH-S1243
Related LinksACC50DK, ACC50DKAH-S1243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DKAH-S1243 Details Description
Related parts for ACC50DKAH-S1243
RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 125V 15A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS2543-064 datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf