Sullins Connector Solutions ACC50DPRN
ACC50DPRN picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DPRN
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DPRN.pdf
Availability of ACC50DPRN
QUANTITY
ACC50DPRN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DPRN
Internal Part NumberEIS-ACC50DPRN
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DPRN
Related LinksACC5, ACC50DPRN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DPRN Details Description
Related parts for ACC50DPRN
BATTERY PACK NICAD 6.0V 4000MAH datasheet.pdf
LED RED T1-3/4 VERTICAL PCB datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015G/H1503TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.6A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
Z-PACK/C SPACER 1,5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf