Sullins Connector Solutions ACC50DRSH-S328
ACC50DRSH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DRSH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DRSH-S328.pdf
Availability of ACC50DRSH-S328
QUANTITY
ACC50DRSH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DRSH-S328
Internal Part NumberEIS-ACC50DRSH-S328
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DRSH-S328
Related LinksACC50DR, ACC50DRSH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DRSH-S328 Details Description
Related parts for ACC50DRSH-S328
CONN FFC VERT 28POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 5MM THRU PCB datasheet.pdf
WIRE SADDLE BLIND HOLE MICRO datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V SGL IPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf