Sullins Connector Solutions ACC50DTBZ-S273
ACC50DTBZ-S273 picture photo
Mfg. Part Number
ACC50DTBZ-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100"
Datasheet Download
ACC50DTBZ-S273.pdf
Availability of ACC50DTBZ-S273
QUANTITY
ACC50DTBZ-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC50DTBZ-S273
Internal Part NumberEIS-ACC50DTBZ-S273
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC50DTBZ-S273
Related LinksACC50DT, ACC50DTBZ-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC50DTBZ-S273 Details Description
Related parts for ACC50DTBZ-S273
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 250V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 31C P /33 WHT 18" NI datasheet.pdf