Sullins Connector Solutions ACC65HEYI
ACC65HEYI picture photo
Mfg. Part Number
ACC65HEYI
Brief Description
CONN EDGE .100 65POS HL LOW P
Datasheet Download
ACC65HEYI.pdf
Availability of ACC65HEYI
QUANTITY
ACC65HEYI Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC65HEYI
Internal Part NumberEIS-ACC65HEYI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions65
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Material - InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC65HEYI
Related LinksACC6, ACC65HEYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC65HEYI Details Description
Related parts for ACC65HEYI
RES SMD 210 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 3W 1225 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP PMI CONVEX FROSTED 9/16" GRN datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/15/135 3.5 BK datasheet.pdf
CABLE 8COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CBL ASSY 5MM FLANGELESS W/B 24" datasheet.pdf