Comchip Technology ACDBAT3100-HF
ACDBAT3100-HF picture photo
Mfg. Part Number
ACDBAT3100-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 100V 3A 2010
Datasheet Download
ACDBAT3100-HF.pdf
Availability of ACDBAT3100-HF
QUANTITY
ACDBAT3100-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ACDBAT3100-HF
Internal Part NumberEIS-ACDBAT3100-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io)3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850mV @ 3A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Capacitance @ Vr, F180pF @ 4V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device Package2010/DO-214AC
Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACDBAT3100-HF
Related LinksACDBAT, ACDBAT3100-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ACDBAT3100-HF Details Description
Related parts for ACDBAT3100-HF
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 8CH 16-DFN datasheet.pdf
PLIERS ELEC CHAIN NOSE 5" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC MRAM 1MBIT 35NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V 10% X5R 1210 datasheet.pdf