Abracon Corporation ACH-25.000MHZ-EK
ACH-25.000MHZ-EK picture photo
Mfg. Part Number
ACH-25.000MHZ-EK
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ TTL PC PIN
Datasheet Download
ACH-25.000MHZ-EK.pdf
Availability of ACH-25.000MHZ-EK
QUANTITY
ACH-25.000MHZ-EK Order Process
Ship out your order
Specifications of ACH-25.000MHZ-EK
Internal Part NumberEIS-ACH-25.000MHZ-EK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelACH.pdfACH.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesACH
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height0.220" (5.60mm)
Package / Case8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACH-25.000MHZ-EK
Related LinksACH-25.0, ACH-25.000MHZ-EK Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACH-25.000MHZ-EK Details Description
Related parts for ACH-25.000MHZ-EK
JUMPER-H2730TR/C2016W/X 8" datasheet.pdf
KIT EVAL FOR RF2336 datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 36-SSOP datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RTW 6NW SLDRNG TIP SET 00.2MM CH datasheet.pdf
LABEL PANEL RAISED datasheet.pdf
IGBT MODULE PACKAGE D1200V 300A datasheet.pdf