Abracon Corporation ACHL-50.000MHZ-EK
ACHL-50.000MHZ-EK picture photo
Mfg. Part Number
ACHL-50.000MHZ-EK
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ TTL PC PIN
Datasheet Download
ACHL-50.000MHZ-EK.pdf
Availability of ACHL-50.000MHZ-EK
QUANTITY
ACHL-50.000MHZ-EK Order Process
Ship out your order
Specifications of ACHL-50.000MHZ-EK
Internal Part NumberEIS-ACHL-50.000MHZ-EK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelACHL.pdfACHL.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesACHL
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.217" (5.50mm)
Package / Case8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACHL-50.000MHZ-EK
Related LinksACHL-50., ACHL-50.000MHZ-EK Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACHL-50.000MHZ-EK Details Description
Related parts for ACHL-50.000MHZ-EK
DIODE ZENER 16V 700MW SFLAT datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 20POS 15GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON INDICATOR RED datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL ECO SOT23-6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
LED PNL IND 8MM GRN 6V SNAP-FIT datasheet.pdf
0805 4K7 H62 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 20A D2PAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC datasheet.pdf