Sullins Connector Solutions ACM10DRYN-S13
ACM10DRYN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ACM10DRYN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156
Datasheet Download
ACM10DRYN-S13.pdf
Availability of ACM10DRYN-S13
QUANTITY
ACM10DRYN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM10DRYN-S13
Internal Part NumberEIS-ACM10DRYN-S13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM10DRYN-S13
Related LinksACM10D, ACM10DRYN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM10DRYN-S13 Details Description
Related parts for ACM10DRYN-S13
FUSE MIDGET 3A 600V FAST-ACTING datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
IGBT 600V 100A 250W SP1 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
MICRO 15 M 12" YEL JACKP datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf