Sullins Connector Solutions ACM10DSMH-S328
ACM10DSMH-S328 picture photo
Mfg. Part Number
ACM10DSMH-S328
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156"
Datasheet Download
ACM10DSMH-S328.pdf
Availability of ACM10DSMH-S328
QUANTITY
ACM10DSMH-S328 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM10DSMH-S328
Internal Part NumberEIS-ACM10DSMH-S328
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBrown
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM10DSMH-S328
Related LinksACM10DS, ACM10DSMH-S328 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM10DSMH-S328 Details Description
Related parts for ACM10DSMH-S328
IC OTP 512KBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 976 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
1/2" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf