Sullins Connector Solutions ACM15DSAN
ACM15DSAN picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DSAN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM15DSAN.pdf
Availability of ACM15DSAN
QUANTITY
ACM15DSAN Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DSAN
Internal Part NumberEIS-ACM15DSAN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DSAN
Related LinksACM1, ACM15DSAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DSAN Details Description
Related parts for ACM15DSAN
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 2048X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 4POS 3' datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf