TDK Corporation ACM2520-301-2P
ACM2520-301-2P picture photo
Mfg. Part Number
ACM2520-301-2P
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 300 OHM SMD
Datasheet Download
ACM2520-301-2P.pdf
Availability of ACM2520-301-2P
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ACM2520-301-2P Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM2520-301-2P
Internal Part NumberEIS-ACM2520-301-2P
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current400mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Impedance300 Ohm
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM2520-301-2P
Related LinksACM2520, ACM2520-301-2P Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM2520-301-2P Details Description
Related parts for ACM2520-301-2P
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC GATE CONFIG MULTIFUNC 6-ULLGA datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 24POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf
OSC VCOCXO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC2292IUP datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8VDFN datasheet.pdf
FIBER DOME STUB TERM 8 500' DIEL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf