Sullins Connector Solutions ACM25DTAI-S189
ACM25DTAI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ACM25DTAI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM25DTAI-S189.pdf
Availability of ACM25DTAI-S189
QUANTITY
ACM25DTAI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM25DTAI-S189
Internal Part NumberEIS-ACM25DTAI-S189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM25DTAI-S189
Related LinksACM25DT, ACM25DTAI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM25DTAI-S189 Details Description
Related parts for ACM25DTAI-S189
SWLOCK SPDT 4A SOLDER/NOTCH 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 169K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 210POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf