TDK Corporation ACM4532-102-3P-T001
ACM4532-102-3P-T001 picture photo
Mfg. Part Number
ACM4532-102-3P-T001
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 1000 OHM SMD
Datasheet Download
ACM4532-102-3P-T001.pdf
Availability of ACM4532-102-3P-T001
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ACM4532-102-3P-T001 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM4532-102-3P-T001
Internal Part NumberEIS-ACM4532-102-3P-T001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other DrawingsACM4532-102-3P Schematic
ACM4532-102-3P Footprint
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesACM
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines3
Inductance-
Current200mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Impedance1 kOhm
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)0.091" (2.30mm)
Package / Case1812 (4532 Metric), 6 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM4532-102-3P-T001
Related LinksACM4532-1, ACM4532-102-3P-T001 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM4532-102-3P-T001 Details Description
Related parts for ACM4532-102-3P-T001
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 20-SOIC datasheet.pdf
IC SMART PWR SSR ISO PENTAWATT-5 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 72POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE FEMALE 2POS CRIMP datasheet.pdf