TDK Corporation ACM70V-701-2PL-TL00
ACM70V-701-2PL-TL00 picture photo
Mfg. Part Number
ACM70V-701-2PL-TL00
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 700 OHM 4A SMD
Datasheet Download
ACM70V-701-2PL-TL00.pdf
Availability of ACM70V-701-2PL-TL00
QUANTITY
ACM70V-701-2PL-TL00 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM70V-701-2PL-TL00
Internal Part NumberEIS-ACM70V-701-2PL-TL00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other DrawingsACM Series Schematic
ACM(7060,70V)-xxx-2PL_Footprint
Standard Package1,500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesAutomotive, AEC-Q200, ACM-V
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current4A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Impedance700 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)0.138" (3.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 J-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM70V-701-2PL-TL00
Related LinksACM70V-70, ACM70V-701-2PL-TL00 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ACM70V-701-2PL-TL00 Details Description
Related parts for ACM70V-701-2PL-TL00
JUMPER-H1507TR/A2015W/H1507TR 4" datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 155MA SC75 datasheet.pdf
BUZZER 16-28VAC/DC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET SMPS TO-220F-6W datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 600MA 1.02 OHM datasheet.pdf