Abracon Corporation ACML-0402-190-T
ACML-0402-190-T picture photo
Mfg. Part Number
ACML-0402-190-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD 19 OHM 0402
Datasheet Download
ACML-0402-190-T.pdf
Availability of ACML-0402-190-T
QUANTITY
ACML-0402-190-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACML-0402-190-T
Internal Part NumberEIS-ACML-0402-190-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelACML-0402.pdfACML-0402.stp
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACML-0402
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency19 Ohm @ 100MHz
Current Rating300mA
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.026" (0.65mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACML-0402-190-T
Related LinksACML-04, ACML-0402-190-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACML-0402-190-T Details Description
Related parts for ACML-0402-190-T
CONN RCPT 1POS .100" SNGL HORZ datasheet.pdf
IC LOAD SHARE CTRLR ADV 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 17QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
QSFP HEAT SINK FOR 1X1 CGS datasheet.pdf
ARM JTAG DEBUGGER datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 0804 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf