Abracon Corporation ACML-0402-221-T
ACML-0402-221-T picture photo
Mfg. Part Number
ACML-0402-221-T
Brief Description
FERRITE CHIP BEAD 220 OHM 0402
Datasheet Download
ACML-0402-221-T.pdf
Availability of ACML-0402-221-T
QUANTITY
ACML-0402-221-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACML-0402-221-T
Internal Part NumberEIS-ACML-0402-221-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelACML-0402.pdfACML-0402.stp
Standard Package10,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACML-0402
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency220 Ohm @ 100MHz
Current Rating150mA
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.026" (0.65mm)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACML-0402-221-T
Related LinksACML-04, ACML-0402-221-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACML-0402-221-T Details Description
Related parts for ACML-0402-221-T
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
32P.IEC-C MALE CONN datasheet.pdf
E1 DIE 12-10 INSULK PGYBK datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf