Avago Technologies US, Inc. ACPL-W484-500E
ACPL-W484-500E picture photo
Mfg. Part Number
ACPL-W484-500E
Manufacturer
Product Category
Optoisolators - Logic Output
Brief Description
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO
Datasheet Download
ACPL-W484-500E.pdf
Availability of ACPL-W484-500E
QUANTITY
ACPL-W484-500E Order Process
Ship out your order
Specifications of ACPL-W484-500E
Internal Part NumberEIS-ACPL-W484-500E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMult Device Design Changes 10/Nov/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 23/Jul/2013
PCN PackagingMultiple Devices Marking/Labeling 07/Aug/2013
Marking/Labeling Revision B 14/Jan/2014
Standard Package1,000
Category Isolators
FamilyOptoisolators - Logic Output
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Channels1
Inputs - Side 1/Side 21/0
Voltage - Isolation5000Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min)30kV/µs
Input TypeDC
Output TypePush-Pull, Totem Pole
Current - Output / Channel50mA
Data Rate-
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)120ns, 150ns
Rise / Fall Time (Typ)6ns, 6ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ)1.5V
Current - DC Forward (If) (Max)10mA
Voltage - Supply4.5 V ~ 30 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SOIC (0.268", 6.80mm Width)
Supplier Device Package6-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACPL-W484-500E
Related LinksACPL-W4, ACPL-W484-500E Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ACPL-W484-500E Details Description
Related parts for ACPL-W484-500E
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 5A TO220AB datasheet.pdf
IC PWR SWITCH 60V HISIDE TO252-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf