Amphenol Industrial ACS01E28-51S-003
ACS01E28-51S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS01E28-51S-003
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AC 12C 12#12 SKT RECP LINE
Datasheet Download
ACS01E28-51S-003.pdf
Availability of ACS01E28-51S-003
QUANTITY
ACS01E28-51S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS01E28-51S-003
Internal Part NumberEIS-ACS01E28-51S-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS01E28-51S-003
Related LinksACS01E28, ACS01E28-51S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS01E28-51S-003 Details Description
Related parts for ACS01E28-51S-003
BATTERY VRLA 6V 12.0AH .250 TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT RED W/WIRE 12" datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 2:1 28TQFN datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY TFT LCD 20WLCSP datasheet.pdf
Ultracompact Precision10 V/5 V/2.5 V/3.0 V Voltage References IC datasheet.pdf