Amphenol Industrial ACS06CF16S-1S-003
ACS06CF16S-1S-003 picture photo
Mfg. Part Number
ACS06CF16S-1S-003
Brief Description
AC 7C 7#16S SKT PLUG
Datasheet Download
ACS06CF16S-1S-003.pdf
Availability of ACS06CF16S-1S-003
QUANTITY
ACS06CF16S-1S-003 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS06CF16S-1S-003
Internal Part NumberEIS-ACS06CF16S-1S-003
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS06CF16S-1S-003
Related LinksACS06CF1, ACS06CF16S-1S-003 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS06CF16S-1S-003 Details Description
Related parts for ACS06CF16S-1S-003
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 5.5A SOT89 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
RES 124K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf