Amphenol Industrial ACS06E20-19S-025
ACS06E20-19S-025 picture photo
Mfg. Part Number
ACS06E20-19S-025
Brief Description
AC 3C 3#8 SKT PLUG
Datasheet Download
ACS06E20-19S-025.pdf
Availability of ACS06E20-19S-025
QUANTITY
ACS06E20-19S-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS06E20-19S-025
Internal Part NumberEIS-ACS06E20-19S-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS06E20-19S-025
Related LinksACS06E20, ACS06E20-19S-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS06E20-19S-025 Details Description
Related parts for ACS06E20-19S-025
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128POS .050" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
UNIV 100-240VAC-24VDC CONT NEMA datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT SKT datasheet.pdf