| Internal Part Number | EIS-ACT1210-510-2P-TL00 | |
| Featured Product | ACT1210 Common Mode Filters | |
| Standard Package | 6,000 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | Automotive, AEC-Q200, ACT | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Filter Type | Signal Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | 51µH | |
| Current | 200mA | |
| DC Resistance (DCR) | 700 mOhm | |
| Impedance | 2.6 kOhm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.154" L x 0.098" W (3.90mm x 2.50mm) | |
| Height (Max) | 0.098" (2.50mm) | |