TE Connectivity Raychem Cable Protection ACW0219-0.50-0(NS)
ACW0219-0.50-0(NS) picture photo
Mfg. Part Number
ACW0219-0.50-0(NS)
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
ACW0219-0.50-0(NS)
Datasheet Download
ACW0219-0.50-0(NS).pdf
Availability of ACW0219-0.50-0(NS)
QUANTITY
ACW0219-0.50-0(NS) Order Process
Ship out your order
Specifications of ACW0219-0.50-0(NS)
Internal Part NumberEIS-ACW0219-0.50-0(NS)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge-
Conductor Strand19/0.0075"
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Diameter0.059" (1.49mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.009" (0.23mm)
Length-
Voltage50V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACW0219-0.50-0(NS)
ACW0219-0.50-0(NS) Details Description
Related parts for ACW0219-0.50-0(NS)
SENSOR ABS PRESS 36.3 PSI MAX datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
EMI FILTER 20A DIN RAIL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPTER ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf