CUI Inc. ACZ11BR1E-15FD1-20C
ACZ11BR1E-15FD1-20C picture photo
Mfg. Part Number
ACZ11BR1E-15FD1-20C
Brief Description
ENCODER ROTARY 11MM VERT 20PPR
Datasheet Download
ACZ11BR1E-15FD1-20C.pdf
Availability of ACZ11BR1E-15FD1-20C
QUANTITY
ACZ11BR1E-15FD1-20C Order Process
Ship out your order
Specifications of ACZ11BR1E-15FD1-20C
Internal Part NumberEIS-ACZ11BR1E-15FD1-20C
Featured ProductACZ Series
3D ModelACZ11BR1E-15FD1-20C
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution20
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACZ11BR1E-15FD1-20C
Related LinksACZ11BR1E, ACZ11BR1E-15FD1-20C Datasheet, CUI Inc. Distributor
ACZ11BR1E-15FD1-20C Details Description
Related parts for ACZ11BR1E-15FD1-20C
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A TO263-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf