Analog AD5114BCPZ10-500R7
AD5114BCPZ10-500R7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5114BCPZ10-500R7
Brief Description
IC DGTL POT 32POS 10K 8LFCSP
Datasheet Download
AD5114BCPZ10-500R7.pdf
Availability of AD5114BCPZ10-500R7
QUANTITY
AD5114BCPZ10-500R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5114BCPZ10-500R7
Internal Part NumberEIS-AD5114BCPZ10-500R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMini-LFCSP Assembly and Test Transfer 12/Nov/2013
Assembly/Test Revision A 12/May/2014
Assembly/Test Revision B 30/Jun/2014
Assembly/Test Site Revision C 06/Aug/2014
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps32
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V, 2.3 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±8%
Temperature Coefficient (Typ)35 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package8-LFCSP-UD (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5114BCPZ10-500R7
Related LinksAD5114BCP, AD5114BCPZ10-500R7 Datasheet, Analog Distributor
AD5114BCPZ10-500R7 Details Description
Related parts for AD5114BCPZ10-500R7
CONN CABLE SEAL CPC SIZE 13 BOOT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
GDT 180V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-5MWG 4-20MA datasheet.pdf
100UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf