Analog AD5144ABRUZ100-RL7
AD5144ABRUZ100-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5144ABRUZ100-RL7
Brief Description
IC DGTL POT 100K 4CH 20-TSSOP
Datasheet Download
AD5144ABRUZ100-RL7.pdf
Availability of AD5144ABRUZ100-RL7
QUANTITY
AD5144ABRUZ100-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5144ABRUZ100-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5144ABRUZ100-RL7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps256
Resistance (Ohms)100k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.3 V ~ 5.5 V, ±2.25 V ~ 2.75 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±8%
Temperature Coefficient (Typ)35 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)130
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5144ABRUZ100-RL7
Related LinksAD5144ABR, AD5144ABRUZ100-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5144ABRUZ100-RL7 Details Description
Related parts for AD5144ABRUZ100-RL7
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DVI_D - DVI_D SINGLE LINK CABLE datasheet.pdf
IC CLOCK CK505 PCIE INTEL 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf