Analog AD5204BRUZ50-REEL7
AD5204BRUZ50-REEL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5204BRUZ50-REEL7
Brief Description
IC POT DGTL QUAD 256POS 24TSSOP
Datasheet Download
AD5204BRUZ50-REEL7.pdf
Availability of AD5204BRUZ50-REEL7
QUANTITY
AD5204BRUZ50-REEL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5204BRUZ50-REEL7
Internal Part NumberEIS-AD5204BRUZ50-REEL7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Family 27/Oct/2011
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps256
Resistance (Ohms)50k
InterfaceSPI
Memory TypeVolatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±30%
Temperature Coefficient (Typ)700 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)50
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5204BRUZ50-REEL7
Related LinksAD5204BRU, AD5204BRUZ50-REEL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5204BRUZ50-REEL7 Details Description
Related parts for AD5204BRUZ50-REEL7
FRICTION LATCH HEADER DR VERT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 4POS PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 34 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PANEL MOUNT BASE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf