Analog AD5222BRZ100
AD5222BRZ100 picture photo
Mfg. Part Number
AD5222BRZ100
Brief Description
IC POT DGTL DUAL 128POS 14SOIC
Datasheet Download
AD5222BRZ100.pdf
Availability of AD5222BRZ100
QUANTITY
AD5222BRZ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5222BRZ100
Internal Part NumberEIS-AD5222BRZ100
Standard Package56
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits2
Number of Taps128
Resistance (Ohms)100k
InterfaceUp/Down (U/D, CS)
Memory TypeVolatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±30%
Temperature Coefficient (Typ)-35 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)45
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOICN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5222BRZ100
Related LinksAD5222, AD5222BRZ100 Datasheet, Analog Distributor
AD5222BRZ100 Details Description
Related parts for AD5222BRZ100
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC XTAL DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 100POS SMD datasheet.pdf