Analog AD5246BKSZ100-RL7
AD5246BKSZ100-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5246BKSZ100-RL7
Brief Description
IC DGTL POT 100K I2C SC70-6
Datasheet Download
AD5246BKSZ100-RL7.pdf
Availability of AD5246BKSZ100-RL7
QUANTITY
AD5246BKSZ100-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5246BKSZ100-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5246BKSZ100-RL7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationRheostat
Number of Circuits1
Number of Taps128
Resistance (Ohms)100k
InterfaceI²C
Memory TypeVolatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±30%
Temperature Coefficient (Typ)45 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSC-70-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5246BKSZ100-RL7
Related LinksAD5246BK, AD5246BKSZ100-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5246BKSZ100-RL7 Details Description
Related parts for AD5246BKSZ100-RL7
CAP FILM 0.051UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 200W datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 10A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-TDFN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 215K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CONN AC RCPT 2.8MM TAB SNAP IN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 10A 32VDC datasheet.pdf