Analog AD5290YRMZ100-RL7
AD5290YRMZ100-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5290YRMZ100-RL7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Compact +30V/[15V 256-Position Digital Potentiometer IC
Datasheet Download
AD5290YRMZ100-RL7.pdf
Availability of AD5290YRMZ100-RL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD5290YRMZ100-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5290YRMZ100-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5290YRMZ100-RL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD5290YRMZ100-RL7 today.
SeriesAD5290YRMZ1
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD5290YRMZ100-RL7
Alternative Part (Replacement)EIS-AD5290YRMZ100-RL7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD5290YR, AD5290YRMZ100-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5290YRMZ100-RL7 Details Description
Related parts for AD5290YRMZ100-RL7
TERM BLOCK PCB 3POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
CONN PIN 22AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
VARISTOR 297V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G SLVR datasheet.pdf
CONN CIRCULAR PLUG 12 POS SMD datasheet.pdf