Analog AD630JCHIPS
AD630JCHIPS picture photo
Mfg. Part Number
AD630JCHIPS
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Balanced Modulator/Demodulator IC
Datasheet Download
AD630JCHIPS.pdf
Availability of AD630JCHIPS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD630JCHIPS Order Process
Ship out your order
Specifications of AD630JCHIPS
Internal Part NumberEIS-AD630JCHIPS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD630JCHIPS today.
SeriesAD630JC
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD630JCHIPS
Alternative Part (Replacement)EIS-AD630JCHIPS
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD630, AD630JCHIPS Datasheet, Analog Distributor
AD630JCHIPS Details Description
Related parts for AD630JCHIPS
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH BASE 5540001100 W/5650211 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf