Analog AD7414ART-1500RL7
AD7414ART-1500RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD7414ART-1500RL7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
[0.5C Accurate, 10-Bit Digital Temperature Sensors in SOT-23 IC
Datasheet Download
AD7414ART-1500RL7.pdf
Availability of AD7414ART-1500RL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD7414ART-1500RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD7414ART-1500RL7
Internal Part NumberEIS-AD7414ART-1500RL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD7414ART-1500RL7 today.
SeriesAD7414ART-1
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD7414ART-1500RL7
Alternative Part (Replacement)EIS-AD7414ART-1500RL7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD7414AR, AD7414ART-1500RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD7414ART-1500RL7 Details Description
Related parts for AD7414ART-1500RL7
FIXED IND 1.2MH 825MA 977 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-9V OUT 2W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf