Analog AD743KR-16-REEL
AD743KR-16-REEL picture photo
Mfg. Part Number
AD743KR-16-REEL
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Ultralow Noise BiFET Op Amp IC
Datasheet Download
AD743KR-16-REEL.pdf
Availability of AD743KR-16-REEL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD743KR-16-REEL Order Process
Ship out your order
Specifications of AD743KR-16-REEL
Internal Part NumberEIS-AD743KR-16-REEL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD743KR-16-REEL today.
SeriesAD743KR-16
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD743KR-16-REEL
Alternative Part (Replacement)EIS-AD743KR-16-REEL
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD743KR, AD743KR-16-REEL Datasheet, Analog Distributor
AD743KR-16-REEL Details Description
Related parts for AD743KR-16-REEL
MOSFET N-CH 700V 5A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf