Analog AD9233-80EB
AD9233-80EB picture photo
Mfg. Part Number
AD9233-80EB
Brief Description
12-Bit, 80 MSPS/105 MSPS/125 MSPS, 1.8 V Analog-to-Digital Converter IC
Datasheet Download
AD9233-80EB.pdf
Availability of AD9233-80EB
QUANTITY
AD9233-80EB Order Process
Ship out your order
Specifications of AD9233-80EB
Internal Part NumberEIS-AD9233-80EB
Delivery TimeIn stock, ship AD9233-80EB today.
SeriesAD9233-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD9233-80EB
Alternative Part (Replacement)EIS-AD9233-80EB
Related LinksAD923, AD9233-80EB Datasheet, Analog Distributor
AD9233-80EB Details Description
Related parts for AD9233-80EB
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 309K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE STR 4POS MALE-FEMALE 6' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf