Analog AD9287BCPZ-100
AD9287BCPZ-100 picture photo
Mfg. Part Number
AD9287BCPZ-100
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Quad, 8-Bit, 100 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC
Datasheet Download
AD9287BCPZ-100.pdf
Availability of AD9287BCPZ-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD9287BCPZ-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD9287BCPZ-100
Internal Part NumberEIS-AD9287BCPZ-100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD9287BCPZ-100 today.
SeriesAD9287BCP
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD9287BCPZ-100
Alternative Part (Replacement)EIS-AD9287BCPZ-100
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD9287B, AD9287BCPZ-100 Datasheet, Analog Distributor
AD9287BCPZ-100 Details Description
Related parts for AD9287BCPZ-100
DIODE GEN PURP 100V 6A R6 datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 PG21 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
CONN PCB 6COND datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf