Analog AD9980KSTZ-95
AD9980KSTZ-95 picture photo
Mfg. Part Number
AD9980KSTZ-95
Manufacturer
Product Category
Interface - Specialized
Brief Description
IC INTERFACE 8BIT ANALOG 80LQFP
Datasheet Download
AD9980KSTZ-95.pdf
Availability of AD9980KSTZ-95
QUANTITY
AD9980KSTZ-95 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD9980KSTZ-95
Internal Part NumberEIS-AD9980KSTZ-95
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Jan/2014
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Specialized
Series-
PackagingTray
ApplicationsVideo
InterfaceAnalog
Voltage - Supply3.13 V ~ 3.47 V
Package / Case80-LQFP
Supplier Device Package80-LQFP (14x14)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD9980KSTZ-95
Related LinksAD9980, AD9980KSTZ-95 Datasheet, Analog Distributor
AD9980KSTZ-95 Details Description
Related parts for AD9980KSTZ-95
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 13.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROTECTOR DUAL BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
IC AMP PA PWR GSM CTRL 8-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LQFP-112 TO PGA-112 ADAPTER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf