Avago Technologies US, Inc. ADBM-A350-200
ADBM-A350-200 picture photo
Mfg. Part Number
ADBM-A350-200
Manufacturer
Product Category
Motion Sensors, Detectors
Brief Description
OPTICAL FINGER MOTION SENSOR
Datasheet Download
ADBM-A350-200.pdf
Availability of ADBM-A350-200
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADBM-A350-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADBM-A350-200
Internal Part NumberEIS-ADBM-A350-200
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyMotion Sensors, Detectors
Series-
Sensor TypeOptical
Sensing Distance-
Output TypeDigital, PWM
Voltage - Supply1.65 V ~ 3.6 V
Trigger TypeExternal
FeaturesLow Power
Package / CaseModule
Detection Pattern-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADBM-A350-200
Related LinksADBM-A, ADBM-A350-200 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ADBM-A350-200 Details Description
Related parts for ADBM-A350-200
RES 90.9K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.23A TO92-3 datasheet.pdf
LOCATOR SIZE 4 datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf