Integrated Device Technology (IDT) ADC1413D125HN-C18
ADC1413D125HN-C18 picture photo
Mfg. Part Number
ADC1413D125HN-C18
Datasheet Download
ADC1413D125HN-C18.pdf
Availability of ADC1413D125HN-C18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADC1413D125HN-C18 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADC1413D125HN-C18
Internal Part NumberEIS-ADC1413D125HN-C18
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Aug/2014
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Bits14
Sampling Rate (Per Second)125M
Number of Inputs2
Input TypeDifferential, Single Ended
Data InterfaceJESD204A
ConfigurationS/H-ADC
Ratio - S/H:ADC1:1
Number of A/D Converters2
ArchitecturePipelined
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog2.85 V ~ 3.4 V
Voltage - Supply, Digital1.65 V ~ 1.95 V
FeaturesSimultaneous Sampling
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case56-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package56-VFQFPN (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADC1413D125HN-C18
Related LinksADC1413D, ADC1413D125HN-C18 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
ADC1413D125HN-C18 Details Description
Related parts for ADC1413D125HN-C18
THYRISTOR SCR 12A 600V DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 33 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 LW SN/PB datasheet.pdf
ANGL PWR DIST BX 125V20A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf