Analog ADDC02803SCKV
ADDC02803SCKV picture photo
Mfg. Part Number
ADDC02803SCKV
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
28 V/66 W/100 W DC/DC Converters with Integral EMI Filter IC
Datasheet Download
ADDC02803SCKV.pdf
Availability of ADDC02803SCKV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADDC02803SCKV Order Process
Ship out your order
Specifications of ADDC02803SCKV
Internal Part NumberEIS-ADDC02803SCKV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADDC02803SCKV today.
SeriesADDC02803
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADDC02803SCKV
Alternative Part (Replacement)EIS-ADDC02803SCKV
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADDC02, ADDC02803SCKV Datasheet, Analog Distributor
ADDC02803SCKV Details Description
Related parts for ADDC02803SCKV
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD 1:4 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf