Analog ADDC02803SCKV
ADDC02803SCKV picture photo
Mfg. Part Number
ADDC02803SCKV
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
28 V/66 W/100 W DC/DC Converters with Integral EMI Filter IC
Datasheet Download
ADDC02803SCKV.pdf
Availability of ADDC02803SCKV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADDC02803SCKV Order Process
Ship out your order
Specifications of ADDC02803SCKV
Internal Part NumberEIS-ADDC02803SCKV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADDC02803SCKV today.
SeriesADDC02803
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADDC02803SCKV
Alternative Part (Replacement)EIS-ADDC02803SCKV
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADDC02, ADDC02803SCKV Datasheet, Analog Distributor
ADDC02803SCKV Details Description
Related parts for ADDC02803SCKV
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 25' datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf